KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14666613
nr 1466 6613
Börje Frykenstam
(f. 1936), Sverige
Oljemålning, Signerad, Wiener-konditoriet, Mäster Samuelsgatan. Olja på duk, 33x55, yttermått inklusive ram: 36x58 cm
Börje Frykenstam, svensk bildkonstnär född i Värmland 1936.
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
måndag 9 maj 2022
kl 18:23:59
500 kr
600 kr
Börje Frykenstam
Läs mer om Börje Frykenstam